chinsing اقتصاد کشاورزی استان سمنان کشاورزی

chinsing: اقتصاد کشاورزی استان سمنان کشاورزی اقتصاد مقاومتی تولیدات دامی سمنان تغییر الگوی کشت

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات باسوادترین مربی دنیا هستم ، جهت عوض کردن فوتبال انگلیسی به کشور عزیزمان ایران آمدم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه باسوادترین مربی شاغل دنیاست می گوید جهت عوض کردن سبک انگلیسی فوتبال کشور عزیزمان ایران به اینجا آمده و به خودش نمره عال

باسوادترین مربی دنیا هستم ، جهت عوض کردن فوتبال انگلیسی به کشور عزیزمان ایران آمدم

جهت عوض کردن فوتبال انگلیسی به کشور عزیزمان ایران آمدم/باسوادترین مربی دنیا هستم

عبارات مهم : ایران

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه باسوادترین مربی شاغل دنیاست می گوید جهت عوض کردن سبک انگلیسی فوتبال کشور عزیزمان ایران به اینجا آمده و به خودش نمره عالی می دهد.

برانکو ایوانکوویچ حالا مرد ماندگار سرخ هاست و توانسته یک قهرمانی جهت این تیم بیاورد و تیمش در لیگ هفدهم هم مدعی قهرمانی هست. با این حال به نظر می رسد این تیم در این دوره کمی نسبت به فصل قبل افت کرده است.

باسوادترین مربی دنیا هستم ، جهت عوض کردن فوتبال انگلیسی به کشور عزیزمان ایران آمدم

البته شاید حضور در جمع چهار تیم برتر آسیا و برگزاری بازیهای پرتعداد توان این تیم را گرفت و مصدومیت و محرومیت چند بازیکن هم تا حدودی دست او را بست. با این حال مرد کروات کمتر لب به گلایه و شکایت باز کرد و تنها رو به جلو حرکت کرد و حالا تیمش نزدیک به صدرنشینی است.

او که در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ در کادر فنی تیم ملی کشور عزیزمان ایران بود و نتوانست با این تیم به جام جهانی راه پیدا کند، چند سال بعد به عنوان سرمربی روی نیمکت این تیم نشست و به جام جهانی ۲۰۰۶ افزایش کرد و در آلمان هم روی نیمکت کشور عزیزمان ایران نشست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه باسوادترین مربی شاغل دنیاست می گوید جهت عوض کردن سبک انگلیسی فوتبال کشور عزیزمان ایران به اینجا آمده و به خودش نمره عال

گفتگوی مهر با مرد محبوب سرخ ها را می خوانید:

حدود ۱۵ سال از نخستین حضور شما در فوتبال کشور عزیزمان ایران به عنوان مربی تیم ملی می گذرد. در طول این مدت عملکرد خودتان را چگونه ارزیابی می کنید.

– برانکو ایوانکوویچ: اینکه بخواهم در مورد عملکرد خودم توضیح بدهم کاری نیست که بخواهم در مورد آن صحبت کنم شاید اگر بخواهم خودم را معرفی کنم باید بگویم در حال حاضر تنها مربی هستم که بالاترین مدرک مربیگری را در فوتبال دنیا دارد البته مربیان دیگری هم هستند که مدرکم را داشته باشند ولی بین آنها تنها من مشغول به کار هستم. با سواد ترین مربی شاغل در دنیا هستم.

هدفم این بود که روند فوتبال مدرن را در کشور عزیزمان ایران دنبال کنم و باعث توسعه این صنعت شوم. در فوتبال کشور عزیزمان ایران سنت قدیمی که انگلیسی بود حاکم بود. این عنوان طبیعی بود آیا که انگلیسی ها توپ فوتبال را وارد کشور عزیزمان ایران کرده بودند من می خواهم روند مدرن فوتبال دنیا را جایگزین چنین سیستمی کنم.

باسوادترین مربی دنیا هستم ، جهت عوض کردن فوتبال انگلیسی به کشور عزیزمان ایران آمدم

* فکر می کنید به این نشانه هم نزدیک شده است اید؟

– نتیجه های عملکردم در تیم ملی و پرسپولیس نشان می دهد که تغییرات را ایجاد کردم. بعد باید بگویم راضی هستم البته هنوز آنچه که در ذهنم بود ایجاد نشده است ولی هر روز تلاش می کنند تا به این نشانه برسند. هر لحظه تلاش می کنم بهتر از دیروزم باشم. حتی اگر در اوج باشم باز هم جهت اصلاح آن تلاش می کنم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه باسوادترین مربی شاغل دنیاست می گوید جهت عوض کردن سبک انگلیسی فوتبال کشور عزیزمان ایران به اینجا آمده و به خودش نمره عال

* سبک بازی پرسپولیس را همه با سیستم برانکویی معرفی می کنند. خودتان چنین نظری دارید؟

– هدفم ارائه کیفیت اوج در فوتبال هست. این تنها موضوعی است که دنبال می کنم.

* مربی خاصی را به عنوان الگو در ذهن خودتان قرار داده اید.

باسوادترین مربی دنیا هستم ، جهت عوض کردن فوتبال انگلیسی به کشور عزیزمان ایران آمدم

– تقریباً کار همه مربیان دنیا را دنبال می کنم. هر لحظه سراغ تیم های موفق می روم؛ ولی اینکه بگویم از گواردیولا و مورینیو الگو برداری می کنم درست نیست. این حرف درست نیست که در طولانی مدت فقط از یک سبک و فلسفه استفاده کنم. فوتبال روز دنیا یعنی بهتر شدن در جهت موفقیت تیمی. فرمولی هم ندارد که شما هر سال آن را تکرار کنید.

* ولی شما نشان دادید که در تاکتیک هایی که در نظر می گیرد اصول بسیار پررنگی دارید و حتی حاضر نیستید به هر قیمتی به دروازه حریف برسید.

– من در فوتبال روز دنیا دنبال فلسفه خودم هستم. البته مربیانی هستند که افکاری شبیه به من دارند. مثلاً گواردیولا از سیستم کاملاً هجومی استفاده می کند و نتیجه های خوبی را هم کسب می کند؛ مورینیو هم به عنوان مربی ای که تیم هایش محکم بازی می کند همراه من است.

* بعضی کارشناسان هم می گویند برانکو از ضعف فنی فوتبال کشور عزیزمان ایران استفاده می کند و به موفقیت در رده باشگاهی می رسد.

– دوست دارم دوباره حرفم را تکرار کنم. من جهت عوض کردن فوتبال ایرانی که انگلیسی بوده است آمده ام. دلیلی ندارد حالا به این عنوان فکر کنم که سیستم تیم های ایرانی چه ضعف هایی دارد.

* نحوه برخورد هواداران فوتبال با مربیگری شما در تیم ملی نسبت به پرسپولیس کاملا متفاوت هست. زمانی که سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران بودید جهت رفتن شما بعد از جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان لحظه شماری می کردند ولی حالا خیلی ها دلواپس رفتن شما از پرسپولیس هستند فکر می کنید چه اتفاقی در برانکو یا هواداران فوتبال کشور عزیزمان ایران افتاده است که چنین برداشتی می شود؟

– راستش را بخواهید خوشحالم این را می شنوم که طرفداران تیم پیروزی (پرسپولیس) و فوتبال کشور عزیزمان ایران دوست دارند که من اینجا بمانم. من فکر می کنم طرفداران فوتبال کشور عزیزمان ایران به کار صادقانه و سالم ارزش قائلند. باید قدر این هواداران را بدانم بعد وظیفه دارم تجربه خودم را ارائه دهم من با سنت و فرهنگ مردم کشور عزیزمان ایران زندگی کردم. من فکر می کنم آنها خیلی خوب متوجه شدند که برانکو جهت تخلیه تجربیاتش در کشور عزیزمان ایران و مدرن کردن فوتبال تلاش کرده هست. من با سنت و فرهنگ مردم کشور عزیزمان ایران آمیخته با علاقه و احساس است زندگی کردم این عالی ترین حس است که به یک مربی خارجی داده می شود تا بتوانند نهایت تلاش خود را جهت موفقیت تیم ها به خرج دهد.

* ولی در وقت تیم ملی چنین چیزی حس نمی شد.

– در وقت تیم ملی هم من احساس می کنم مردم نسبت به شرایط تیم حس خیلی خوبی داشتند و اگر بعضی فشارها و اتفاقات نبود همراهی به مراتب بیشتری داشتند. نمی خواهم وارد گذاشته شود ولی خیلی خوب می دانم الان در پرسپولیس می بینند که هرچه ذره ای کوتاهی رخ نمی دهد.

* هنوز مشخص نشده است که تصمیم خود را جهت ماندن در پرسپولیس گرفته اید یا نه؟

– هنوز چیزی مشخص نیست من نمی توانم در مورد این عنوان به طور قاطعانه صحبت کنم.

* این عنوان ربطی به ماندن یا رفتن آقای طاهری ندارد؟

– با آقای طاهری توانستیم به نتیجه های خوبی برسیم بدون شک مدیریت بازیکن و مربی سه ضلعی هستند که یک تیم را به موفقیت برساند من هر لحظه گفتم که پرسپولیس بزرگترین اسم در همین کلوب است ماندن یا نماندن برانکو چیز مهمی نیست که بخواهیم بگوییم بزرگ تر از نام پرسپولیس هست. مشخص است دوست دارم در تیمی که با آن خاطره دارم و به موفقیت های زیادی رسیده ام بازهم باشم.

* اگر تصمیم به رفتن بگیرید چه چیزی را با خودتان از کشور عزیزمان ایران به یادگار می برید.

– علاقه را. من در کشور عزیزمان ایران سرد و گرم های سرنوشت را چشیدم. با مردم این سرزمین زندگی کردم. اگر قرار باشد در چمدانم چیزی بگذارم و جهت خانواده ام ببرم عشقی است که از مردم کشور عزیزمان ایران گرفتم. خوبی های بی حد و حصری که آنها جهت من و موفقیت فوتبال کشور عزیزمان ایران انجام داده اند. فرهنگ غنی کشور عزیزمان ایران و روش زندگی مردمان این سرزمین شما را به عمق انسانیت می برد. من در کشور عزیزمان ایران عالی ترین خاطره ها را دارم.

* دوست دارید مردم کشور عزیزمان ایران چه چیزی را از شما به یادگار نگه دارند.

– من جوانی ام را در کشور عزیزمان ایران گذاشتم عالی ترین سالهای عمرم را در پایتخت کشور عزیزمان ایران بودم. من حداکثر عشقم را در ورزش کشور عزیزمان ایران ارائه دادم. آنها می دانند که چقدر دوست ارزش دارم و من هم خیلی خوب می دانم که این ارتباط کاملاً دو طرفه شده است هست. مردمی که من را خیلی راحت پذیرفتند تا در صنعت فوتبال فعالیت کنم.

* البته هر لحظه انتقاداتی هم از بعضی رفتارهای برانکو بوده است.

– این انتقادات طبیعی است و باید اتفاقا آنها را گوش داد.

* همین نقدها می گویند که برانکو در مواقع بحرانی مماشات می کند و به همین خاطر تیم هایش در روزهای حساس با افت روبرو می شوند.

– ذات مربیگری حضور در بحران هاست. طبیعی است که باید در چنین فضایی کار کرد. این واقعیت را پذیرفتم چون چاره ای جز این ندارم بعد باید کار کنم و کار کنم و کارم را در همین بحران ها ادامه دهم. هر روز در تیم با انواع و اقسام بحران های مالی و اقتصادی روبرو می شوم. هنگامی که بازیکن هر روز سراغم می آید و کتم را می کشد که پولم چه شد باید بلد باشم با او چگونه واکنش‌ها کنم. طبیعی است چنین موضوعاتی می تواند مسئله ساز شود. البته پرسشها فوتبال تنها مختص به مساله مالی نیست هر روز و هر روز من باید بابت غلطک خوردن یا نخوردن زمین شوند افکار شخصی بازیکنان و حتی بعضی پرسشها مدیریتی هم با چالش ها دست و پنجه نرم کنم. هیچ باشگاهی نیست که بحران نداشته باشد.

* پرسشها مالی این فصل پرسپولیس به نظر زیاد است.

– من مخالف این هستم که بگویند تیمی که پولدار است و عالی ترین زمین و امکانات را دارد بحران ندارد اگر اینطور بود آث میلان می توانست در فصل تازه عالی ترین نتیجه را بگیرد ولی آنها در حال حاضر در رده هفتم هستند. در مورد فوتبال کشور عزیزمان ایران هم همین مساله صدق می کند. مثلاً سپاهان و فولاد هرگز مسئله مالی ندارند ولی می بینید که با بحران های ناخواسته دیگری هم روبرو می شوند البته من اسم پرسشها را بحران نمی گذارم. بلکه به آنها مسئله می گویم که هنوز جوابشان را پیدا نکرده ایم. پرسپولیس هم پرسشها مالی دارد و نمی توانم آنها را کتمان کنم. این مشکلی است که قطعاً روی کار هر تیمی تاثیر می گذارد. ولی باز هم به آن ها بحران نمی گویند و آن ها را پرسشها می نامم که باید طی کنیم.

* شما به محرومیت مهدی طارمی از سوی فیفا هم بحران نمی گویید؟

– طبیعی است محرومیت عالی ترین بازیکن دو سال اخیر پرسپولیس تاثیرات بدی روی روند تیم می گذارد. ولی هر لحظه هم تمام کلوب های دنیا با غلط های ناخواسته روبرو می شوند. همین مثال طارمی را می توان خیلی ریز و دقیق مورد بررسی قرار داد کلوب از کجا باید می دانست ۲ قرارداد نوشته یا تنها یک قرار دارد؟ به همین خاطر، طارمی الان محروم شده است است و کلوب هم از دو پنجره نقل و انتقالات محروم شد. می خواهم بگویم بزرگترین باشگاههای دنیا نظیر اتلتیکو مادرید و رئال و بارسا هم با این پرسشها مواجه می شوند. من می خواهم بیان کنم که اینها عمدی نیست.

* و این محرومیت از نقل و انتقالات دلیلی جهت مکث برانکو در بحث تمدید قراردادش است؟

– نمی خواهم در این برهه از زمان، خیلی به عنوان تمدید قرارداد ورود کنم. زمانی که اتفاق افتاد راجع به آن به طور کامل صحبت می کنم. ولی فقط می خواهم بگویم یک مربی باید راه های رسیدن به موفقیت تیم را بسنجد. نمی تواند با یک لیوان کوچک وارد رودخانه ای شده است و به خودش بگوید که من با همین لیوان کوچک، آب رود را کم می کنم تا به درخت ها و مزرعه ها آب بدهم. در حقیقت می خواهم بگویم باید شرایط را بررسی کرد و سپس عالی ترین راه را گزینش کرد. من بارها گفته ام و باز هم می گویم که بعضی پرسشها غیر فنی، قابل آینده نگری نیست و به همین خاطر صنعت فوتبال را جالب کرده است.

* شایعاتی نیز مطرح شده است بود که شما منتظرید تا روی نیمکت تیم ملی کرواسی در جام جهانی بنشینید و به همین خاطر نه گفته اید؟

– من چند بار جهت سرمربیگری تیم ملی کرواسی نامزد شده است بودم. حدود ۱۷ سال است که کاندیدای حضور روی نیمکت تیم ملی کرواسی هستم. ولی بعضی از پرسشها آنظور که باید در کنار هم قرار نگرفت و من نتوانستم در تیم ملی کرواسی باشم. ولی یادتان باشد که من ۷ سال مربی تیم ملی بودم. من مدال جام جهانی ۱۹۹۸ را دارم. تمام این رویاها را گذرانده ام. بعد خیلی منتظر نبودم که سرمربی کرواسی شوم.

* یعنی به عنوان یک کروات، دوست نداشتید سرمربی تیم ملی کشورتان شوید؟

– البته که حس خوبی می تواند باشد. ولی اینگونه نبوده است که خیلی بخواهم خودم را به آب و آتش بزنم. تیم ملی کرواسی هر لحظه عالی ترین مربیان را داشته است و به عنوان یک کروات، هر لحظه آرزو می کنم که تیم ملی کشورم در جام جهانی عالی ترین نتیجه های را بگیرد.

* فکر می کنید با دالیچ این اتفاق در جام جهانی روسیه رخ دهد؟

– او یکی از عالی ترین رفقایم است که بازیکن خودم بوده هست. من خودم به او گفتم مربی شو. حالا برایش عالی ترین آرزوها را دارم.

* برنامه ریزی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران را جهت موفقیت در جام جهانی چطور ارزیابی می کنید؟

– تیم ملی جهت هر کشوری بسار مهم هست. ایتالیا را ببینید که هنگامی که به جام جهانی نرسیده با چه بحران ملی و اجتماعی روبرو شده است هست. مردمان ایتالیا بی نهایت ناراحت هستند. بعد طبیعی است تیم ملی در اولویت باید باشد تا عالی ترین نتیجه های را در این مسابقه ها بگیرد. خودم طعم این روزها که هدایت تیم های ملی را بر عهده داشته ام چشیدم و می دانم که کار بسیار بزرگی است و باید بسیاری از انتقادات را برآورده کرد. خودم به طور کامل یادم می آید که چقدر در آن برهه با مشکل ها کار می کردم. حالا نمی خواهم با گفتن خاطرات گذشته، مسیر مصاحبه را عوض کنم و به آن ها هم اشاره نمیکنم. ولی بهتر است این را بگویم که هر فردی که در راس کادر فنی قرار می گیرد ایده های خاص خودش را دارد و تمام ارکان فوتبالی باید تلاش کنند تا آنها برآورده شود.

* شما فصل گذشته انتقادات زیادی به برنامه ریزی های کی روش داشتید ولی امسال خیلی آرام تر برخورد می کنید و مشکلاتتان را در این زمینه بروز نمی دهید.

– من نمی خواهم در کار آماده سازی تیم ملی دخالت کنم. در حال حاضر هیچ چیزی مهم تر از موفقیت تیم ملی در جام جهانی نیست. باید با برنامه ای که وجود دارد کار کنیم و صحبت راجع به اینکه من سکوت می کنم یا نه درست نیست. این برنامه موجود است و باید با همین روش، تیمم را آماده کنم و بازی های فشرده ای را هم انجام دهم. بعد صحبت راجع به اتفاقات دیگر زیاد جالب نخواهد بود.

* اگر کی روش در همین نشست حضور داشت به ایشان چه چیزی از تجریبات خود می گفت؟

– من به سوالاتی که فضاسازی و تصویرسازی شده است باشد پاسخ نمی دهم. اینکه اگر کی روش اینجا بود من به او چه می گفتم، واژه های بعیدی است که من با آنها زندگی نمی کنم. من با واقعیت ها جلو می روم.

* فکر می کنید با کیروش در جام جهانی موفق خواهیم شد؟

– تیم ملی کشور عزیزمان ایران چشم اندازه فوق العاده ای دارد. به جام جهانی رفته است و نشان داد کیفیت دارد. من این تیم را با استرالیا یا کره مقایسه می کنم که در مسیر افول قرار گرفته اند ولی کشور عزیزمان ایران در یک قرعه خیلی سخت می افتد و نتایح خیلی خوبی می گیرد ولی رقبایش نظیر ژاپن و عربستان، نتیجه های چندان خوبی نمی گیرند. کشور عزیزمان ایران تنها تیم ملی آسیایی است که روند صعودی داشته هست. قطعا می تواند نتیجه های خیلی خوبی بگیرد. البته کسب نتیجه های درخشان به عواملی نظیر قرعه کشی جام جهانی هم بستگی دارد. با تمام فضای قلبم جهت موفقیت تیم ملی کشور عزیزمان ایران دعا می کنم.

* کارشناسان فوتبال می گویند حضور مربیان صاحب سبک خارجی باعث شده است است تا فوتبال کشور عزیزمان ایران در رده باشگاهی و ملی، عملکرد خوبی داشته باشد.

– تبادل دانش در صنعت فوتبال بسیار مهم هست. ما از اروپا آمده ایم و وقت داشتیم که با مربیان متفاوت روبرو شویم. امکان تحصیل فوتبال را بصورت آکادمیک داشته ایم که متاسفانه مربیان آسیایی نداشته اند. به عنوان نمونه باید بگویم که رشته فوتبال بیش از ۶۰ سال است که در مقطع فوق دیپلم تدریس می شود. از همان وقت هم فوتبال حرفه ای وارد کرواسی شده است بود. یعنی زمانی که در ایران، فوتبال خاصی وچود نداشت ما کارهای آکادمیک را شروع کرده بودیم. بعد طبیعی است این آموزش، نیاز به وقت دارد.

* شما فکر می کنید مربیان ایرانی و آسیایی با فقر علمی روبرو هستند؟

– نسل تازه مربیان ایرانی نظیر دایی، گل محمدی، فرکی و منصوریان بهتر از گذشته هستند. طبیعی است به کشور عزیزمان ایران می آییم تا آموزش هایی را بدهیم. مربیان فعلی ایرانی نیز روز به روز بهتر می شوند. مربیان جوان ایرانی کاملا آموزش دیده حرکت می کنند و بهتر می شوند. دنیای امروز فوتبال، تنها و تنها دنیای انتقال تجربیات وعلم فوتبال هست. من می خواهم مثالی را از مربیان و کلوب های کرواسی بزنم.

فصل گذشته سه تیم بالای جدولی کرواسی به نام های دینامو زاگرب، هایدوک و ریه کا از مربیان خارجی بهره بردند و قدرت خودشان را به رخ فوتبال کرواسی کشاندند. از طرفی شما می بینید که مربیان کروات دیگری در دنیا توانسته اند نتیجه های بسیار درخشانی کسب کنند. مندر کشور عزیزمان ایران تیمم را قهرمان کردم. دالیچ و مامیچ در امارات توانست بهرتین نتیجه های را بگیرد. تودور با گالاتاسرای قهرمان ترکیه هست. در بلژیک هم لکو توانست تیمش را قهرمان کند. در لهستان هم همینطور. در بوندسلیگا هم نماینده داریم.

در واقع مربیان کرواسی در دنیا گل کاشتند ولی در لیگ خودشان مربیان کشورهای دیگر توانستند نتیجه بگیرند. اینها تناه یک معنی می دهد که فوتبال روز دنیا می خواهد که تبادل دانش باید داشت.

* خیلی از مربیان روز دنیا معمولا در شرایطی که مغزشان دیگر جواب نمی هد تا موفقیت تیمشان را در طول وقت بازی رقم بزنند کارها را به یک بازیکن قدرت رهبری بالایی دارد می اندازند. شما هم در پرسپولیس چنین تجربه ای داشته اید؟

– یکی از بااهمیت ترین مساله ها در شکل دهی تیم، همین گزینش رهبر هست. باید فردی را بین بازیکنان تیمتان پیدا کنید تا بتواند ایده های مربی را تمام و کمال در زمین بازی پیاده کند. ماسکرانو در بارسا و آرژانتین همین کار را می کند. شاد خیلی ها به مسی که نامدارتر است توجه کنند ولی بازیکنی نظیر او و بوسکتس هستند و می توانند تیم را رهبری کنند. در رئال هم ماکله له در زمانی که زیدان در همان تیم بود توانست رهبری بسیار خوبی روی تیم داشته باشد. افت رئال در آن برهه زمانی با رفتن این بازیکن رخ داد. من هم چنین بازیکنانی را داشته ام. در تیم ملی بازیکنانی نظیر علی دایی و علی کریمی و یحیی گل محمدی این کار را می کردند. آنها رهبران خیلی نیرومند بودند. در پرسپولیس هم چنین بازیکنانی را دارم که حالا نمی خواهم اسمی از فرد خاصی ببرم.

* راجع به بحث های اخیر پیش آمده به وسیله علی کریمی راجع به فساد فوتبالی در کشور عزیزمان ایران چه نظری دارید؟

فوتبال در بین سه تجارت بزرگ دنیا قرار دارد. رقم بسیار بزرگی در حال گردش در همین فوتبال هست. بلاتر را چطور برداشتند؟ یا نفر اول یوفا را به چه علت برکنار کردند؟ تنها و تنها به خاطر فساد مالی بوده هست. این مسئله همه جا هست. اینکه در فوتبال کشور عزیزمان ایران است یا نیست را ورود نمی کنم. مهم تلاشی است که جهت کم کردن این فساد می شود. در آلمان چندین سال پیش یکی از بزرگترین مافیای شرط بندی را که قضات، مربیان و بازیکنان حضور داشتند دستگیر کردند. بعد باید پذیرفت که باید در جهت کم کردن این فسادهای مدیریتی و مالی در ارکان فوتبال ملی و بین المللی باید تلاش کرد.

* از شما ممنویم که وقتتان را در اختیار خبرگزاری مهر قرار دادید. صحبت خاصی باقی نمانده است؟

– می خواستم بار دیگر بابت زلزله کرمانشاه به مردم این استان تسلیت عرض کنم. بدانند که به عنوان یک همنوع و کسی که مربی پرسپولیس است دستشان را به گرمی می فشارم و خودم را در کنار آنها می بینم.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | فوتبال | کرواسی | فوتبالی | پرسپولیس | پرسپولیس | جام جهانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog