chinsing اقتصاد کشاورزی استان سمنان کشاورزی

chinsing: اقتصاد کشاورزی استان سمنان کشاورزی اقتصاد مقاومتی تولیدات دامی سمنان تغییر الگوی کشت

گت بلاگز وب‌گردی گیاهان آپارتمانی سمی را می‌شناسید؟

مدیرگروه علوم زراعی و باغی واحد علمی‌کاربردی مرکز تحقیقات و آموزش شرکت جهادکشاورزی استان زنجان گفت: اگر از قشنگی گیاهی که سمی است خوشمان می‌آید، باید از دست

گیاهان آپارتمانی سمی را می‌شناسید؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ محمود محبی گفت‌: نباید هیچ‌گونه ترسی از پرورش گیاهان درون منزل خود داشته باشیم. چون اکثر آن‌ها بی‌خطر هستند. ولی تعداد انگشت‌شماری گیاه هستند که باعث جنبش پوستی، آلرژی، ناراحتی معده و حتی آسیب‌های جدی‌تر می‌شوند. البته ناراحتی معده و مسمومیت شدید زیاد مشمول بر بچه‌ها می‌شود؛ در واقع اگر گیاه های سمی در مقادیر زیاد مصرف شوند آسیب واقعی ایجاد می‌کنند ولی توصیه جالب توجه این‌جا است که اغلب گیاه های سمی طعم و مزه بسیار تلخی دارند.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: بسیاری از گیاه های خانواده پیازها از جمله سنبل و گل نرگس زرد در زمستان و اوایل بهار اقدام به گلدهی می‌کنند. اگر انسان و یا حیوانی از این گیاه های مصرف کند دچار مسمویت می‌شود و خوردن پیاز این گروه از گل‌ها باعث پرسشها شدید از جمله درد معده، فشار خون بالا، ضربان قلب نامنظم و حتی فوت می‌شود.

گیاهان آپارتمانی سمی را می‌شناسید؟

وی افزود: دیفن‌باخیا نیز گیاهی از خانواده گل شیپوریان است و یکی از نام‌های مرسوم آن بین مردم نیش حشرات هست؛ چراکه اگر مقداری از برگ آن را بچشیم، حس سوزشی ناشی از نیش حشرات را تجربه خواهیم کرد. همچنین زبان احساس سوزش کرده و شخص مصرف کننده دچار نفخ زیاد می‌شود. نفخ حاصل از این گیاه به قدری است که جلوی ورود هوا به گلو را می‌گیرد و اگر این گیاه در مقادیر زیاد مصرف شود، مرگبار است.

محبی تصریح کرد: مصرف زیاد عشقه باعث پرسشها جدی می‌شود و علایمی مثل سوزش پوست و گلودرد دارد. مصرف توت این گیاه نیز باعث ایجاد تب و جوش می‌شود. خرزهره نیز درختچه‌ای سمی و هر لحظه سبز هست. همه قسمت‌های گیاه به شدت سمی است و موقع هرس کردن باید حتما از دستکش استفاده کنیم و اگر احیانا دست‌مان با شاخه‌های بریده شده است تماس پیدا کرد، باید خیلی سریع آن را با آب و صابون بشوییم. خوردن آن نیز مرگبار است.

مدیرگروه علوم زراعی و باغی واحد علمی‌کاربردی مرکز تحقیقات و آموزش شرکت جهادکشاورزی استان زنجان یادآور شد: برگ قاشقی نیز در صورتی می‌تواند مسمومیت ایجاد کند که مقادیر زیادی از آن خورده شود. این گیاه از آن دسته گیاه های آپارتمانی است که به طور گسترده استفاده نمی‌شود ولی می‌تواند باعث مسمومیت انسان و حیوان شود. خوردن این گیاه باعث سوختن و تورم لب شده، زبان و گلو را می‌سوزاند و منجر به اسهال و استفراغ می‌شود.

وی همچنین تاکید کرد: گل زامیفولیا نیز در برابر خشکی مقاوم است و در محیط‌های کم‌نور مثل خانه‌ها و دفاتر رشد شگفت‌انگیزی دارد. ولی بخش‌هایی از این گیاه سمی است و باید دور از دسترس بچه‌ها نگهداری شود. موقع هرس آن نیز باید حتما از دستکش استفاده شود.

مدیرگروه علوم زراعی و باغی واحد علمی‌کاربردی مرکز تحقیقات و آموزش شرکت جهادکشاورزی استان زنجان گفت: اگر از قشنگی گیاهی که سمی است خوشمان می‌آید، باید از دست

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: استفاده | مسمومیت | گیاهان آپارتمانی | گیاهان سمی | مراقبت از کودکان | پرورش گیاهان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog